U16 (набор 2005) загуби от ОФК Хасково! Гостите вкараха с единствения си удар към нашата врата !

Report

В последен кръг от редовния сезон на шампионата Юноши младша възраст (2004-2005) към ОС на БФС Пловдив, момчетата на треньор Стефан Стайков претърпяха загуба от отбора на ОФК Хасково като домакин. Гостите отбелязаха единственото попадение след почивката, като това бе и едничкия удар към нашата врата. Пред тяхната врата обаче беше интересно, но за съжаление на сливенската футболна публика до гол във вратата на хасковлии , така и не се стигна.
Както бе и превюто преди срещата нашия отбор за целия сезон си изгради имиджа на трудно преодолим отбор, като всеки един от съперниците на “четата на Стефан Стайков” опита от задружността на колектива.  Въпреки това позицията на отбора в класирането е в златната среда, малко преди зоната на последните отбори, но и това няма голямо значение. Състава ни е изграден основно от момчета набор 2005, докато голяма част (да не кажем 90%) от опонентите ни в шампионата са набор 2004.  Възпитаниците на гологлавия специалист от село Самуилово обаче показаха на всички през сезона, че умеят да играят тактически грамотно и в голяма част от случаите само липсата на шанс пред гола, се оказваха “препъни камъка” пред това да са с пълния комплект от точки.
Дори отборите на върха в класирането – тимове като ПФК Локомотив (Пловдив), ФК Сливен, ОФК Хасково, ПФК Марица (Пловдив) се сблъскаха с добрата ни игра тук в Сливен, а и не само – мачовете за повечето отбори срещу нас бяха с етикета равностойни.
Пред младите сини футболисти от града на “стоте войводи” обаче предстои да изиграят още две отложени срещи ! Първата ще се изиграе идната сряда (26-ти май от 17:00ч. на стадиона в село Самуилово) – срещу ПФК Берое (Стара Загора). А веднага може би след това нашите ще трябва да пътуват до най-далечната дестинация в първенството – Пазарджик, за да премерят сили срещу местния ДФК Орлета (Пазарджик) !